14.09.2022
Успешните ученици во секоја област ги краси една прекрасна особина, ТИЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ! Постојано се стремат кон напредок, се натпреваруваат со другите, за да бидат секој ден подобри од тоа што биле вчера. Наградите како ѕвезди блеснаа, благодарение на нив и нивните ментори нашето училиште зрачеше со гордост на свечената академија по повод одбележувањето на 14 Септември, денот на ослободување на Свети Николе.
Успешните ученици во секоја област ги краси една прекрасна особина, ТИЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ! Постојано се стремат кон напредок, се натпреваруваат со другите, за да бидат секој ден подобри од тоа што биле вчера. Наградите како ѕвезди блеснаа, благодарение на нив и нивните ментори нашето училиште зрачеше со гордост на свечената академија по повод одбележувањето на 14 Септември, денот на ослободување на Свети Николе.
На свечената академија по повод чествувањето на Патронот на градот „Свети Никола“, која се одржа на 17. XII 2021 во Домот на културата „Крсте Петков Мисирков“ нашето училиште се збогати со следните награди:
Награда за просветен работник за учебната 2020/2021 (ваучер 10 000 денари)
Награда за просветен работник за учебната 2020/2021 (ваучер 10 000 денари)
- Зоран Цветковски
- Матеј Славевски
- прва награда - Никола Станков од IX одделение (ваучер 3000 денари)
- втора награда - Јована Бонева од VII одделение (ваучер 1500 денари)
- втора награда - Дариа Саздевска од VI одделение (ваучер 1500 денари)
14.09.2020
По повод 14ти септември - Денот на ослободувањето на Свети Николе пред платото на Домот на културата „Крсте Петков Мисирков“ се одржа Свечена академија на која од страна на Градоначалникот и Претседателот на Совет на општина Свети Николе беа доделени награди и признанија на ученици и ментори од нашето училиште кои постигнаа значајни резултати на државни натпревари.
Браво за сите наградени ученици и наставници, нека ова биде стимул за многу идни успеси !
Наградени ученици и ментори
По повод 14ти Септември, Денот на ослободувањето на нашиот град, се одржа свечена седница на која Градоначалникот на општина Свети Николе, г-дин Сашо Велковски, ги награди нашите ученици и нивните ментори за нивните успеси на републичко и меѓународно ниво. Нека овој чин биде мотивација за многу повеќе успеси.
Само напред дечки !
Само напред дечки !
Литературен конкурс „Пролет, љубов, смеа“
Стефан Јорданов од 6то одделение ја освои втората награда во категоријата млади од VI до IX одделение на литературниот конкурс „Пролет, љубов, смеа“ во организација на Градската библиотека ,,Гоце Делчев“ при Домот на културата ,,К. П. Мисирков “ по повод ,,23ти Април - Светскиот ден на книгата и авторското право“ .
Државeн натпревар по географија
Огромно БРАВО и честитки од <3 за успехот на нашите ученици од 6то одделение на државниот натпревар по географија :
- Матеј Славевски - II награда,
- Ива Дечков и Меланија Радевска - III награда.
Ученичката Елена Андроникова доби диплома за учество на државен натпревар.
- Матеј Славевски - II награда,
- Ива Дечков и Меланија Радевска - III награда.
Ученичката Елена Андроникова доби диплома за учество на државен натпревар.
Регионален натпревар по англиски јазик
Се закитивме со две први и едно второ место на регионалниот натпревар по англиски јазик одржан на 13.4.2019година.📚💪👑
Јанев Теофил прво место во категорија петто одделение, Ena Slavkov прво место во категоријата осмо одделение и Kristina Kostova второ место во категоријата шесто одделение !
Јанев Теофил прво место во категорија петто одделение, Ena Slavkov прво место во категоријата осмо одделение и Kristina Kostova второ место во категоријата шесто одделение !
13.4.2019 година
Регионален натпревар по македонски јазик
На регионалниот натпревар по македонски јазик, одржан на 6 Април, наши ученички освоија прва и втора награда.
Ена Славков прва награда од категоријата 8мо одделение и Теона Миткова втора награда од категоријата 9то одделение. Браво за девојчињата и нивните ментори !
Многу успех и на државниот !
Ена Славков прва награда од категоријата 8мо одделение и Теона Миткова втора награда од категоријата 9то одделение. Браво за девојчињата и нивните ментори !
Многу успех и на државниот !
Регионален натпревар по биологија
На 23.3.2019 год. се одржа регионалниот натпревар по биологија на кој наши ученици ги постигнаа следниве успеси:
VII одделение
Теодора Велева VII 2- пофалница
Мартин Донев VII 2- учество
VIII одделение
Тијана Манасова VIII1одд. - I награда
Ена Славков VIII2 одд. - II награда
Ивона Јованова VIII1 одд.- II награда
Димитрија Крстев VIII2 одд. - пофалница
Евдокија Маркова VIII4 одд.- пофалница
IX одделение
Теона Миткова IX2 одд- III награда
Марија Пантазиева IX2 одд- пофалница
Многу успеси и на државниот !
VII одделение
Теодора Велева VII 2- пофалница
Мартин Донев VII 2- учество
VIII одделение
Тијана Манасова VIII1одд. - I награда
Ена Славков VIII2 одд. - II награда
Ивона Јованова VIII1 одд.- II награда
Димитрија Крстев VIII2 одд. - пофалница
Евдокија Маркова VIII4 одд.- пофалница
IX одделение
Теона Миткова IX2 одд- III награда
Марија Пантазиева IX2 одд- пофалница
Многу успеси и на државниот !
Регионален натпревар по природни науки
На 23.3.2019 год. се одржа регионалниот натпревар по природни науки на кој наши ученици повторно постигнаа значајни резултати.
IV одделение
Зафир Санев IV3 -II награда
Ксенија Новакова IV1 -II награда
Искра Јованчева IV1 - III награда
Анастасија Гишкова IV 2- пофалница
Ана Донева IV2 - пофалница
Андреј Славевски IV3 - пофалница
V одделение
Михаела Величковска V1 одд- III награда
Михајло Стојанов V2 одд.- пофалница
Софи Нацева V4 одд. - пофалница
Лука Петковски V1 одд. - пофалница
Теофил Јанев V1 одд. - награда
Даниел Николов V2 одд.- учество
VI одделение
Елена Андроникова VI2 одд. - III награда
Стефан Јорданов VI4 одд. - III награда
Матеј Славевски VI1 одд- пофалница
Лука Јорданов VI 2 одд. - пофалница
Ива Дечков VI1 одд. - пофалница
Меланија РадевскаVI1 одд. - пофалница
Андреј Спасев VI1 одд.-пофалница
IV одделение
Зафир Санев IV3 -II награда
Ксенија Новакова IV1 -II награда
Искра Јованчева IV1 - III награда
Анастасија Гишкова IV 2- пофалница
Ана Донева IV2 - пофалница
Андреј Славевски IV3 - пофалница
V одделение
Михаела Величковска V1 одд- III награда
Михајло Стојанов V2 одд.- пофалница
Софи Нацева V4 одд. - пофалница
Лука Петковски V1 одд. - пофалница
Теофил Јанев V1 одд. - награда
Даниел Николов V2 одд.- учество
VI одделение
Елена Андроникова VI2 одд. - III награда
Стефан Јорданов VI4 одд. - III награда
Матеј Славевски VI1 одд- пофалница
Лука Јорданов VI 2 одд. - пофалница
Ива Дечков VI1 одд. - пофалница
Меланија РадевскаVI1 одд. - пофалница
Андреј Спасев VI1 одд.-пофалница
Општински натпревар по англиски јазик
Учениците Теофил Јанев, 5 одделение, Кристина Костова, 6 одделение и Ена Славков, 8 одделение освоија 1 место на општинскиот натпревар по англиски јазик, одржан во Штип на 23.03.2019 година, а учениците Александра Арсева од 7мо одделение и Никола Илиев од 9то одделение добија пофалници.
Општински натпревар по математика
На општинскиот натпревар по математика одржан на 2.3.2019год. во ООУ „Даме Груев“- Ерџелија од нашето училиште учествуваа 23 ученици од кои 22 се наградени и тоа со I награда - 9 ученици, II награда - 2 ученика, III награда – 4 ученици и пофалница - 7 ученици.
Сите наградени ученици ќе учествуваат на регионалниот натпревар по математика.
Сите наградени ученици ќе учествуваат на регионалниот натпревар по математика.
Oпштински натпревар по природни науки и биологија
На 23.02.2019 год. ООУ „Кирил и Методиј“ беше домаќин на општински натпревар по природни науки и биологија. Беа постигнати следниве резултати:
Општински натпревар по природни науки
IV одделение V одделение
Ксенија Новакова IV1 -I награда Михајло Стојанов V2 одд.- II награда
Анастасија Гишкова IV2 - I награда Даниел Николов V2 одд.- II награда
Ана Донева IV2 -II награда Софи Нацева V4 одд. - II награда
Илина Малиновска V4 одд.- пофалница Михаела Величковска V1 одд- II награда
Искра Јованчева IV1 -II награда Лука Петковски V1 одд. - II награда
Зафир Санев IV3 -II награда Теофил Јанев V1 одд. - III награда
Андреј Славевски IV3 -III награда Илина Малиновска V4 одд.-пофалница
Мила Манева IV 3- III награда
Леонтина Камчевска IV2 –учество
VI одделение VII одделение
Лука Јорданов VI 2 одд. - I награда Теодора Велева VII 2- II награда
Матеј Славевски VI1 одд. - II награда Александра Арсева VII1 – пофалница
Стефан Јорданов VI4 одд. - II награда Мартин Донев VII 2-пофалница
Ива Дечков VI1 одд. - II награда Антонела Владева VII 1- учество
Елена Андроникова VI2 одд. - II награда Теодора Ангелова VII 3- учество
Меланија РадевскаVI1 одд. - III награда
Андреј Спасев VI1 одд.- пофалница
Кристина Костова VI3 одд.- пофалница
Општински натпревар по биологија
VIII одделение IX одделение
Ена Славков VIII2 одд. - I награда Теона Миткова IX2 одд- II награда
Димитрија Крстев VIII2 одд. - I награда Марија Пантазиева IX2 одд- II награда
Тијана Манасова VIII1одд. - I награда
Ивона Јованова VIII1 одд.- III награда
Евдокија Маркова VIII4 одд.- III награда
Анастасија Јованова VIII1 одд.- учество
Филип Сандев VIII3 одд.- учество
Општински натпревар по природни науки
IV одделение V одделение
Ксенија Новакова IV1 -I награда Михајло Стојанов V2 одд.- II награда
Анастасија Гишкова IV2 - I награда Даниел Николов V2 одд.- II награда
Ана Донева IV2 -II награда Софи Нацева V4 одд. - II награда
Илина Малиновска V4 одд.- пофалница Михаела Величковска V1 одд- II награда
Искра Јованчева IV1 -II награда Лука Петковски V1 одд. - II награда
Зафир Санев IV3 -II награда Теофил Јанев V1 одд. - III награда
Андреј Славевски IV3 -III награда Илина Малиновска V4 одд.-пофалница
Мила Манева IV 3- III награда
Леонтина Камчевска IV2 –учество
VI одделение VII одделение
Лука Јорданов VI 2 одд. - I награда Теодора Велева VII 2- II награда
Матеј Славевски VI1 одд. - II награда Александра Арсева VII1 – пофалница
Стефан Јорданов VI4 одд. - II награда Мартин Донев VII 2-пофалница
Ива Дечков VI1 одд. - II награда Антонела Владева VII 1- учество
Елена Андроникова VI2 одд. - II награда Теодора Ангелова VII 3- учество
Меланија РадевскаVI1 одд. - III награда
Андреј Спасев VI1 одд.- пофалница
Кристина Костова VI3 одд.- пофалница
Општински натпревар по биологија
VIII одделение IX одделение
Ена Славков VIII2 одд. - I награда Теона Миткова IX2 одд- II награда
Димитрија Крстев VIII2 одд. - I награда Марија Пантазиева IX2 одд- II награда
Тијана Манасова VIII1одд. - I награда
Ивона Јованова VIII1 одд.- III награда
Евдокија Маркова VIII4 одд.- III награда
Анастасија Јованова VIII1 одд.- учество
Филип Сандев VIII3 одд.- учество
Државно првенство во Пинг Понг - пионери 2018
Нашиот ученик Лука Стојчев се закити уште со еден медал во неговата богата колекција награди и повторно не направи горди. Честитки Лука Стојчев за освоеното второ место на Државното првенство во Пинг Понг - пионери 2018.